Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności

bcslegal

Jak zwrócić współpracownikowi uwagę, żeby uwaga nasza była odebrana właściwie i z pożądanym skutkiem ?

Fotolia 1409370 Subscription L Liv Friis-larsen - Fotolia.com
© Liv Friis-larsen - Fotolia.com

Komunikat „ja” jest to taka forma wypowiedzi, która mówi o naszych uczuciach powstających w danej sytuacji oraz  o naszych oczekiwaniach co do tej sytuacji.

Składa się on z czterech elementów:

1. Wyrażenie odczucia, emocji. (czuję…)
2. Opisanie konkretnego zachowania/wydarzenia, które wywołało powyższe uczucia  (kiedy TY…)
3. Wyjaśnienie, dlaczego to zachowanie/wydarzenie wywołało te uczucia (ponieważ…)
4. Przekazanie oczekiwań co do całej sytuacji (chcę…)

 

Przykład komunikatu "Ja":

Jestem zły kiedy muszę czekać na raport po terminie ponieważ nie mogę wykonać na czas zestawienia dla swojego szefa. Chciałbym żebyś oddawał mi raport zgodnie z terminem i naszą umową.

Informacje o firmie

Firma BCSystems działa na rynku polskim od 2006 roku. W tym okresie zdobyliśmy znaczącą pozycję w sektorze usług skierowanych do kancelarii prawnych (początkowo głównie świadczyliśmy usługi z zakresu doradztwa personalnego). Obecnie nasza działalność obejmuje nie tylko doradztwo personalne i szkolenia, ale także usługi z zakresu zarządzania, konsultingu, marketingu i PR-u. Posiadamy także autorskie projekty oraz media, które kierujemy zarówno do przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych jak i studentów wydziałów prawa.
Zaufały nam zarówno małe polskie firmy, jak i duże międzynarodowe korporacje, które w referencjach potwierdzają nasz profesjonalizm, elastyczność w podejściu do klienta i skuteczność .