Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności

bcslegal

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Parterów firmy BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory, Eweliny Skocz i Martyny Galewicz, na śniadaniu branżowym spotkali się managerowie HR największych warszawskich kancelarii prawnych. Tematem przewodnim były pozapłacowe motywatory stosowane w branży prawnej. Zaproszeni goście chętnie dzielili się doświadczeniem i praktykami z ich własnych miejsc pracy, efektem czego była niezwykle interesująca wymiana pomysłów i poszukiwanie nowych rozwiązań.

Ważną kwestią poruszoną przez jedną z uczestniczek, okazały się sposoby motywowania pracowników administracyjnych. Przedmiot dyskusji, charakteryzujący się odmiennym podejściem oraz specyfiką pracy od prawników, stanowiących większość w kancelariach, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Już w pierwszych wypowiedziach uwidocznione zostały różnice pomiędzy polskimi a międzynarodowymi kancelariami. Jednak największe znaczenie w przypadku motywowania przypisano liczbie zatrudnianych pracowników. Mniejsze biura dysponują bowiem szerszym wachlarzem możliwości w porównaniu do swoich dużych konkurentów, którym rozwiązania mogą być narzucane sieciowo. Wybierane formy lepiej odpowiadają zgłaszanemu zapotrzebowaniu, przy czym metody i sposoby gromadzenia informacji pozostają identyczne. Kolejnym tematem rozmów toczących się podczas śniadania było budowanie zaangażowania na wszystkich szczeblach organizacji. Wówczas uczestnicy z największym stażem pracy w zawodzie, zgodnie stwierdzili, że najprostszym rozwiązaniem były i nadal pozostają wydarzenia integrujące społeczność firmy. Nie chodzi tu jedynie o wyjazdy, lecz także charytatywne spotkania świąteczne oraz akcje społeczne mające na celu poprawę warunków życia osób gorzej sytuowanych. Atmosfera przyjazna wymianie doświadczeń oraz mnogość tematów pokrewnych poruszanych w trakcie, świadczą o dużym zapotrzebowaniu na podobne wydarzenia. Dlatego po zakończeniu sezonu urlopowego planowane jest kolejne spotkanie dedykowanie działom HR w kancelariach prawnych.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla uczestników była loteria wizytówkowa, w której główną nagrodą był weekendowy pobyt w Hotelu Narvil w podwarszawskim Serocku. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy udanego pobytu J

Informacje o firmie

Firma BCSystems działa na rynku polskim od 2006 roku. W tym okresie zdobyliśmy znaczącą pozycję w sektorze usług skierowanych do kancelarii prawnych (początkowo głównie świadczyliśmy usługi z zakresu doradztwa personalnego). Obecnie nasza działalność obejmuje nie tylko doradztwo personalne i szkolenia, ale także usługi z zakresu zarządzania, konsultingu, marketingu i PR-u. Posiadamy także autorskie projekty oraz media, które kierujemy zarówno do przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych jak i studentów wydziałów prawa.
Zaufały nam zarówno małe polskie firmy, jak i duże międzynarodowe korporacje, które w referencjach potwierdzają nasz profesjonalizm, elastyczność w podejściu do klienta i skuteczność .